, ,

موتور توبولار کرکره برقی

موتور توبولار کرکره برقی

موتور توبولار کرکره برقی

نصب موتور توبولار کرکره برقی | تعمیر موتور توبولار کرکره برقی | فروش موتور توبولار کرکره برقی

از آنجا که در کرکره برقی اصولا از دو موتور ساید و توبولار استفاده میگردد ، در این مقاله می خواهیم آشنایی ضمنی نسبت به کارکرد و عملکرد استفاده از موتور توبولار کرکره برقی مطالبی را عنوان نماییم .

موتور کرکره برقی توبولار :


موتورهای لوله ای و استوانه ای شکلی هستند که معمولا برای درب های کرکره اتوماتیک پارکینگی و درب فروشگاه ها که میزان تردد آنها خیلی بالا نیست , مورد استفاده قرار می گیرند . قطر این موتور ها کم می باشد ؛ پس در هنگام رول شدن , فضای کمتری را اشغال می کنند . موتور کرکره برقی توبلار می تواند به دو روش داخلی و یا خارجی در محیط قرار بگیرند.

موتور توبولار کرکره برقی

موتور توبولار کرکره برقی

این نوع از موتورها در رول کرکره برقی قرار می‌گیرد به همین علت به آن موتور توبلار گفته می‌شود . موتور توبلار از آنجا که فضای کمی را اشغال می‌کند ، باعث زیبا نشان دادن نمای بیرونی ساختمان می‌شود . موتور استوانه ای شکل توبولار به معنی تیوب شدن موتور داخل شفت (لوله) است که توان این موتور برحسب نیوتن برمتر محاسبه می شود که استاندارد آن سی تا سی صد نیوتن را در بر می گیرد . این نوع موتور نیازی به کاسه فنرهای دور شفت ندارد و مستقیما وارد شفت می شود . موتور توبولار کرکره برقی یک تاج متحرک و یک آداپتور موتور به لوله (هشت و یازده) را دارد .

معمولا این موتورها حدود ۵۰ تا ۶۰ سانتی متر دارند که از یک طرف شفت وارد می شوند و در داخل شفت یا همان لوله پیچ می شوند و قسمت قابل حرکت موتور توبولار (تاج)که همان قسمت پیچ شده برشفت است باعث چرخش لوله می شود و در نتیجه کرکره برقی به پایین و بالا حرکت می کند .

همواره بیان شده موتور تیبولار کرکره برقی برای درب های سبک و کم رفت و آمد طراحی شده است و اگر استانداردهای آن حفظ شود عملکرد خوب و بدون مشکلی خواهد داشت. به طور کلی موتور توبولار دارای سنسور حرارتی می باشد که وقتی زیاد کرکره برقی باز و بسته شود موتور خاموش شده و تا زمانی که خنک نشود استارت نمی خورد به همین دلیل برای استفاده مدام در کرکره برقی ساخته نشده است و بعد از مدتی کارکرد گرم و داغ می شود پیشنهاد میشود برای مکانهایی که ارتفاع چهار متر می باشد کرکره را بعد از بسته شدن و یا بازشدن تا پانزده دقیقه حرکت ندهید چون دراین وضعیت ممکن است موتور توبولار کرکره برقی داغ کرده و باید تا خنک شدن مجدد حرکت نکند ، چرا که بعد از تکرار چندین بار عدم رعایت استفاده از این موتور کم کم نیروی آن تقلیل رفته و نیاز به تعمیر پیدا می کند و به عبارتی موتور نیم سوز می شود .

موتور توبلار کرکره برقی

موتور توبلار کرکره برقی

در موتور توبولار کرکره برقی از تاج های (قطعه متحرک سرموتور) متفاوت ازنظر قطر و ظاهر بهره می برند که برای هرکدام باید شفت (لوله) مناسب مورد استفاده قرار گیرد . رنج قدرت موتورهای توبولار براساس نیوتن :۳۰ ،۵۰ ،۶۰ ،۸۰ ،۱۰۰ ،۱۲۰ ،۱۴۰ ،۱۸۰ ،۲۰۰ و ۳۰۰ نیوتن می باشد .

قطر تاج موتورهای ۳۰ و ۵۰ نیوتن : ۶

قطر تاج موتورهای۶۰ ،۸۰ ،۱۰۰ ،۱۲۰ و ۱۴۰ نیوتن : ۸

قطر تاج موتورهای  صد و هشتاد ، دویست و سی و سیصد نیوتن : ۱۱ می باشد .

شکل تاج موتورهای ۳۰ ، ۵۰ ، ۶۰ ، ۸۰ و ۱۰۰ نیوتن : هشت ضلعی و شکل تاج موتورهای ۱۲۰ ، ۱۴۰ ، ۱۸۰ ، ۲۰۰ و ۳۰۰ نیوتن گرد می باشد .

موارد استفاده موتور های کرکره برقی توبولار می توان به موارد زیر اشاره کرد :


  • بکارگیری موتور کرکره برقی توبولار در درب های اتوماتیک پارکینگی
  • بکارگیری از موتور کرکره برقی توبولار در درب های اتوماتیک فروشگاهی
  • بکارگیری از موتور کرکره برقی توبولار در پنجره های بزرگ

انواع موتور توبولار کرکره برقی :


موتور توبولار کرکره برقی به دو دسته سنگین صنعتی و دسته سبک تقسیم می شود . مدل سبک قدرت از ۳۰ تا ۱۴۰ نیوتن دارد و برای مکان هایی که عرض تیغه خیلی زیاد نیست و کاربر احتیاج به کارکرد زیاد موتور ندارد استفاده می شود اما مدل صنعتی آن قدرتی از ۱۴۰ تا ۳۰۰ نیوتن را دارد و نیاز به شفت (لوله) یازده دارد . معمولا مورد استفاده برای درب های با عرض بالاتر تیغه و باز و بسته شدن بیشتر درب مورد استفاده قرار می گیرد .

مشخصات فنی موتور  ۵۹M-120nm :

۱ – ولتاژ مصرفی ۲۳۰ ولت / ۵۰ هرتز
۲ – آمپر مصرفی ۱٫۳۶ آمپر
۳ – توان مصرفی ۳۱۵ وات
۴ – زمان دوران ۹ دور در دقیقه
۵ – قدرت کششی ۶٫۵ کیلوگرم

ویژگی موتور کرکره برقی تیوبلار :


– قطر کمی دارند ، پس فضای کمتری اشغال میکنند.
-مناسب برای ورودی های عریض تا حداکثر ۶ متر .
-حرکت روان ، صدای کم و ایمنی بسیار بالا.
– قابل نصب در شفت های گرد و هشت ضلعی و لوله ای شکل.
– استفاده از برق تک فاز ( جهت اتصال به یو پی اس ).
– دارای خلاص کن دستی در نبود برق.
– قابلیت رول شدن در داخل و بیرون از ساختمان.

-در محاسبه وزن تیغه کرکره برقی به نوع آلیاژ اعم از آلومینیوم یا پلی کربنات و یاگالوانیزه و نوع ساخت دوجداره یا تک جداره بستگی دارد اما پرکاربرد ترین نوع تیغه از آلیاژ آلومینیوم و دوجداره می باشد که وزن هر متر مربع آن نیز حدود شش الی شش و نیم کیلوگرم می باشد .

کاربرد موتور کرکره برقی توبولار :


– بکارگیری بر درب اتوماتیک پارکینگ.
– بکارگیری بر درب اتوماتیک فروشگاه.
– بهره بری در پنجره های بزرگ.

پکیج موتور تیوبلار کرکره برقی :


این نوع موتور به غیر از وسایلی که داخل پکیج خود دارد برای نصب به موارد دیگری نیاز دارد که باید به صورت جداگانه تهیه شود مثلا از ریموت و ریسیور صفحه پلیت و اندکپت می باشد.

به طور کل موتورهای توبولار داخل پکیج خود این اقلام را دارند: (۱-موتور ۲-تاج آداپتور ۳-آچار تنظیم میکروسوییچ ۴-خار وبست ها ۵-پایه ستاره ای خورشیدی یا کتابی )

نصب و تعمیر کرکره برقی با موتور توبولار :


توجه کنید در موتور توبولار کرکره برقی توان آن با نیوتن محاسبه می شود . اگر خواستید در نصب کرکره برقی می توانید از نصاب بهره گیری کنید تا زیرسازی محل را سروسامان دهد به این معنا که شاید محل قرارگیری ریل ها استحکام نداشته باشد و امکان جوش دادن قوطی زیر ریل هم نباشد و کارهای اضافه زیادی برای نصاب خواهد داشت که آنجا هم به صورت توافقی هزینه نصاب پرداخت می شود .

لازم به یادآوری است برای عملکرد و کارایی مناسب تر موتور توبولار کرکره برقی پیشنهاد می شود هر سه ماه یک مرتبه وضعیت تیغه و ریل ها که تیغه در دو طرف آن فرو رفته بررسی و بازدید شود و اگر درطول ریل تیغه به جایی گیر می کند این عیب را برطرف نماییم تا به موتور فشار نیاورد نکته دیگر این بازدید این است تا از تراز بودن موتور اطمینان حاصل آید و اگر ایرادی بود بعد از تعویض پیچ و رفع ایراد آنرا دوباره با پیچ جدید به خوبی مهار وسفت کنیم .

در تعمیر کرکره برقی سه بخش آن مورد بررسی و تعیین میزان هزینه و یا خسارت مورد بررسی قرار میگیرد:

یک)تیغه

دو)موتور

سه)ریسیور

درصورتی که هرکدام ازاین موارد بعد از گذشت زمان دچار ایراد شوند باید قطعه معیوب یا تعمیر یا تعویض گردد و این امر بعد از بازدید کرکره برقی صورت می گیرد و با معرفی قطعه معیوب هزینه تعمیر آن مشخص می شود .

انواع برندهای موتورهای توبولار کرکره برقی :


قیمت موتور توبولار کرکره برقی با توجه به برندی که انتخاب می کنید کیفیت و در نتیجه قیمت متفاوتی خواد داشت که همواره شما عزیزان می توانید با تماس با مجموعه کرکره برقی نوین پارس با شماره ۲۲۰۰۰۸۳۰-۰۲۱ در خصوص مباحث فنی و تخصصی کرکره برقی مشاوره گرفته و با خاطری آسوده نسبت به خرید و نصب و راه اندازی کرکره برقی در مجموعه های مسکونی ، تجاری و اداری خود اقدام نمایید و از خدمات پس از فروش مطمئن بهره مند گردید .

تعمیر موتور توبولار کرکره برقی در تهران , تعمیر موتور توبولار کرکره برقی در کرج و سایر شهرستان ها , فروش موتور توبولار کرکره برقی در تهران , فروش موتور توبولار کرکره برقی در کرج و سایر شهرستان ها , نصب موتور توبولار کرکره برقی در تهران , نصب موتور توبولار کرکره برقی در کرج و شهرستان ها


نمونه کارها :

پروژه کرکره درب آپارتمان خانی آباد
باتیغه آلومینیومی ۸۰ قوص و موتور کرکره توبولار
کرکره برقی با موتور توبولار

کرکره برقی با موتور توبولارنوین پارس

پروژه نیاوران : کرکره برقی آلومینیومی با موتور توبولار
پروژه نیاوران کرکره آلومینیومی با موتور توبولار

پروژه نیاوران کرکره آلومینیومی با موتور توبولار

نارمک خیابان مدائن کرکره برقی با تیغه آلومینیومی ۸۰ قوص پانچ با موتور توبولار

کرکره برقی آلومینیومی

پروژه نیاوران خیابان مژده کرکره برقی آلومینیومی  ۸۰ قوص با موتور توبولار
کرکره برقی با موتور توبولار

کرکره برقی با موتور توبولار

پروژه میدان ونک کرکره برقی آلومینیومی ۸۰ قوص با موتور کرکره برقی  توبولار
کرکره برقی با موتور تیوبلار

کرکره برقی با موتور تیوبلار

کرکره برقی آلومینیومی با تیغه ۱۰۰ قوص با موتور توبولار زومر آلمان ، پروژه تجریش مجتمع ارگ درب شمالی مجتمع
کرکره برقی آلومینیومی

کرکره برقی آلومینیومی

کرکره آلومینیومی ۸۰ قوص با کاور و موتور کرکره برقی توبولار ، پروژه  نیاوران سه راه یاسر

کرکره برقی آلومینیومی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *