درب زیر سقفی سکشنال

درب زیر سقفی سکشنال

درب زیر سقفی سکشنال :

درحال حاضر یکی از محصولات پر طرفدار بازار کرکره برقی ، درب زیر سقفی و یا همان درب سکشنال می باشد. که علاوه بر سهولت در کاربرد آن دارای کیفیت بالایی نیز می باشد . از طرفی ظاهری زیبا و هماهنگ با نمای ساختمان دارد .

استفاده از این درب کرکره برقی در اروپا و آمریکا از جمله مدرن ترین درب های مورد استفاده با استانداردهای بالا و به روز دنیا می باشد .

این درب ها به توصیه معماران و طراحان مدرن جزو گزینه های انتخابی و مصرفی مناسب جهت مصرف کنندگان است . از درب زیر سقفی سکشنال می توان در پارکینگ ساختمانهای مدرن و هوشمند امروزی بهره برداری نمود . بعلت مدرن بودن و داشتن استانداردهای بین المللی و جهانی و به خاطر مکانیزم خاص و مزیت های این درب امروزه از این محصول در کشورمان ایران نیز روز به روز بیشتر استفاده می گردد و به سرعت در حال جایگزینی درب های دارای جک پارکینگی می شود .

درب سکشنال نوین پارس

درب سکشنال چیست؟

به درب هایی گفته می شوند که از تعدادی پنل با مدل های مختلف از قبیل کتیبه دار (قاب دار) ، شیار دار ، ماکروویو و پانارومیک تشکیل می شوند .

ضخامت پنل درب سکشنال بین ۴ تا ۴/۵ سانتی متر و ارتفاع پنل درب زیر سقفی نیز بسته به مدل پنل بین ۴۲ تا ۶۲/۵ سانتی متر می باشد . جنس این پنل ها از فولاد گالوانیزه با ضخامت ۰٫۴ میلی متر است.
پنل های درب های سکشنال دارای مدل های مختلفی هستند که به خوبی در تکمیل معماری و نمای منازل موثر می باشند . درب های سکشنال به خوبی می توانند با نمای هر ساختمانی مطابقت یابند و به این صورت بر زیبایی نمای ظاهری منازل افزوده می شود.

این درب ها توسط فنرهای بالانس بسیار قوی ، فشار اضافی را کم می کند و وزن اصلی پانل های درب را به تعادل می رساند . با استفاده از موتورهای کشنده مطابق استانداردهای روز دنیا می توان از این درب ها در مراکز پرتردد بهره برد . و به علت استفاده از چرخهای ضد سایش و ریل های نگهدارنده ، استهلاک درب زیر سقفی در مقایسه با دیگر درب های اوتوماتیک بسیار کم تر و ناچیز می باشد.

سامانه ها و سیستم های موتوری که برای اتوماتیک کردن درب زیر سقفی سکشنال بکار می رود تنوع زیادی دارند و هرکدام از مزایا و معایب خاص خود برخوردار می باشند لذا با مشاوره کارشناسان شرکت نوین پارس شما با خیالی آسوده در بهره برداری از این نوع درب ها بدون هیچ دغدغه ای استفاده نماید و از کیفیت و خدمات پس از فروش آن با اطمینان خاطر بهره مند شوید .

در ساختار کلی درب زیر سقفی یا سکشنال از چند پانل مورد استفاده قرار میگیرد . ضخامت پانل ها استاندارد و درون این پانل ها با فوم پلی اورتان فشرده شده تا این درب ها عایق کاملی داشته باشند . ساختار پانل ها از نوع فولاد گالوانیزه است و روی آن را با عنصر روی پوشش داده اند . اتصال این پانل ها در بالا و پایین با قطعات مخصوص است . حرکت درب سکشنال با کمک موتور و فنر کشنده پانل ها را به سمت بالا کشیده و به صورت نود درجه زیر سقف قرار می دهد .

یکی از مزایای اصلی استفاده از درب زیرسقفی سکشنال یا درب سکشنال اتوماتیک این است که این درب ها مناسب فضای هایی که از لحاظ ارتفاع و فضای پارکینگ در محدودیت است می توان بدون هیچ محدودیتی استفاده نمود . بعلت عملکرد خاص درب سکشنال ، به کمک فنر های بالانس و ریلهای خاص ، درب سکشنال زیر سقف جمع شده و حجم فضای بسیار محدودی از پارکینگ را میگیرد و با توجه به سریع و بی صدا باز و بسته شدن درب از طرفداران فراوانی نیز برخوردار است .

گاها مصرف کنندگان این درب ها را درب زیر سقفی می نامند . درب زیر سقفی سکشنال دارای سیستم ضد سقوط نیز می باشد و در زمانی که فنرها و کابل ها عمل نکنند با توجه به این سیستم از سقوط آن و صدمات احتمالی ناشی از آن جلوگیری می شود . البته باید توجه شود که اگر گاراژ و یا پارکینگ شما تعدادی شاه تیر زیرسقفی دارد ابتدا بررسی شود که آیا خط سیر می تواند برروی سقف قرار بگیرد یا خیر . پیرامون و اطراف درب اتوماتیک زیر سقفی سکشنال طوری آب بندی شده است تا از ورود هر چیزی به فضای داخل پارکینگ جلوگیری شود .

در عملکرد این درب ها از فضای سقف پارکینگ جهت عملیات باز و بسته شدن استفاده می گردد و این عملکرد باعث ایجاد عرض مفید و قابل استفاده بیشتری برای وسیله نقلیه و خودرو می شود و باعث می شود تا خودرو در فاصله بسیار نزدیک درب پارکینگ پارک کند و همچنین اگر درب مستقیم به پیاده رو و یا خیابان باز می شود به خاطر حرکت عمودی باعث آسیب دیدن افراد پیاده در حال حرکت از جلو ساختمان نمی شود .

این درب ها از تنوع رنگی بسیار زیادی برخوردار هستند که با توجه به خواسته و سلیقه افراد برابر با نمای ساختمان طراحی و تولید می شود .

درب سکشنال نوین پارس مجهز به چشم فتوالکتریک می باشد و درصورت عبور عابر پیاده و یا توقف خودرو و وسیله نقلیه زیر آن به صورت اتوماتیک متوقف می شود و به حالت معکوس باز می گردد .

موتورهای هوشمند این درب ها در صورت لمس هر مانع به حالت عقبگرد عمل میکند تا امنیت مصرف کنندگان را تضمین نماید . از این درب ها می توان برای پارکینگ های با تردد بسیار بالا نیز استفاده نمود .

انواع درب سکشنال براساس جنس پنل :

درب های سکشنال از چند پنل ساخته شده اند که هرکدام دارای ارتفاع ۴۸ سانتیمتر و ضخامت ۴ یا ۶ سانتیمتر می باشند و جنس این پنل ها از فولاد گالوانیزه بوده که داخل آن ها با فوم پلی اورتان فشرده پر شده است .

 • پنل درب سکشنال طرح شیاردار :  یکی از متداول ترین نوع پنل های مصرفی برای پارکینگ منازل مسکونی به حساب می آید که به دلیل شکل ظاهری یکنواخت امکان تغییر سایز با هر ابعادی را دارد و به خوبی قابلیت برش و تطبیق با هر سایزی از دهانه پارکینگ را دارا می باشد .
 • پنل در سکشنال طرح کتیبه دار (قاب دار) : این پنل یکی از زیباترین و پر مصرف ترین نوع پنل برای در گاراژها می باشد که به خوبی با نماهای سنتی و مدرن منطبق می شود و بسته به عرض دهانه پارکینگ ۴ تا ۷ عدد کتیبه روی پنل درب زیرسقفی ایجاد می شود . پنل درب زیر سقفی کتیبه دار تنوع رنگ بالایی دارد ولی دو رنگ سفید و طرح چوب آن بیشتر از بقیه ی رنگ ها در میان مشتریان طرفدار دارد .
 • پنل درب سکشنال طرح ماکروویو : یکی از مدرن ترین طرح های پنل درب سکشنال محسوب می شود که روی آن به صورت یکنواخت موج های ریز و ظریفی وجود دارد که به پارکینگ حالت مدرنی و امروزی می دهد . رنگ این پنل سفید بوده و در میان بیشتر طراحان و معماران ساختمان طرفدار دارد .
درب زیر سقفی سکشنال

درب زیر سقفی سکشنال

نحوه نصب درب های زیر سقفی سکشنال :

درب اتوماتیک زیر سقفی مسکونی :

نصب این نوع درب ها در منازل مسکونی به دو صورت نود درجه و برای پارکینگ هایی که شیب دارند زاویه دار صورت می پذیرد . موتورهای مورد استفاده در آن ها به صورت کشنده بوده و از پنل های کتیبه دار ، قاب دار و شیاردار می توان در درب سکشنال پارکینگی استفاده کرد .

درب اتوماتیک صنعتی :

برای ورودی کارخانه ها و سوله ها با ابعاد بزرگ و تردد نامحدود این درب ها به صورت ۹۰ درجه ، زاویه دار و گیوتینی ( عمود باز شو ) نصب می شوند که موتور درب سکشنال صنعتی به طور معمول به صورت ساید گیربکسی نصب می شود که مخصوص درب سکشنال است و با موتورهای ساید کرکره برقی تفاوت دارد. سرعت بالای این درب ها طوری است که حتی در سازمان آتش نشانی که لحظه ها تعیین کننده است به خوبی از این نوع درب ها استفاده و بهره برداری می شود . پنل های مورد استفاده در این درب ها نیز دارای تنوع بالا می باشند .

مزایای درب زیر سقفی سکشنال :

۱) سرعت بالا نسبت به دیگر مدل های درب اتوماتیک .

۲) تعداد تردد نامحدود و زیاد حتی در مجتمع های مسکونی بزرگ .

۳) عملکرد ضد سرقت بطوری که فضایی وجود ندارد تا سارق بتواند حتی با دیلم و یا هر چیز مشابهی آن را باز کند .

۴) قابلیت توانایی احداث ایجاد پنجره یا درب نفر رو در داخل پانل درب سکشنال .

۵) عایق صدا ونور .

۶) تنوع در طرح و رنگ پانل ها مطابق با سلیقه مصرف کننده .

۷) بعلت اصطحکاک کم بین اجزا و قطعات و استفاده از یراق آلات و فولاد و ضد خش بودن پانل ها از طول عمر بسیار بالایی برخوردار است .

۸) آزاد کردن و خلاص کردن درب سکشنال فوق العاده راحت است و باز و بسته شدن آن در هنگام قطع برق به راحتی امکان پذیر است .

۹) زیبایی فوق العاده و انطباق با نمای ساختمان و محل مورد استفاده و بهره برداری شده .

۱۰) نیاز به فضای بسیار محدود مثلا نیاز به ۲۰تا ۲۵ سانتی متر از ارتفاع دارد .

۱۱) قابلیت استفاده از ریموت کنترل و کنترل از راه دور جهت باز و بستن درب سکشنال

۱۲) نصب آسان و راحت درب

۱۳) امکان توقف خودرو زیر درب

۱۴) قابلیت تجهیز به سیستم قفل داخلی

درب زیر سقفی سکشنال

درب زیر سقفی سکشنال

تفاوت های درب سکشنال و کرکره برقی :

۱) استهلاک پایین درب زیر سقفی سکشنال نسبت به کرکره برقی و درنتیجه بی صدا بودن آن.

۲) زیبایی خاص و منحصر به فرد درب سکشنال و انطباق آن با نمای ساختمان  در مقایسه با کرکره برقی .

۳) دارابودن سنسور عدم برخورد با مانع که در درب سکشنال مورد توجه قرار گرفته است .

۴) ثبات رنگ در درب های زیر سقفی و ماندگاری آن نسبت به کرکره برقی .

۵) بعلت سیستم قفل موتور و فنر هنگام بسته بودن امکان بالا رفتن مکانیکی درب با دیلم و … وجود ندارد که نسبت به کرکره برقی مقاوم تر می باشد .

۶) درب زیر سقفی نسبت به درب کرکره ای فضای کمتری از ارتفاع را می گیرد .

۷) درب زیر سقفی سکشنال در هنگام قطع برق بسیار ساده و سریع به حالت دستی بر می گردد و خلاص می شود اما کرکره برقی با هندل کردن خلاص می شود و وقت و انرژی بیشتری می خواهد .

۸) در عایق بندی و جلوگیری از ورود و خروج برودت و هوا و صوت در درب سکشنال بعلت دارا بودن لاستیک های درزگیر سیلیکونی در انتهای پانل که تمامی درزها را می پوشاند و استفاده از مواد پلی اورتان در داخل پانل ها این درب را آکوستیک می کند .

۹) قابلیت ایجاد پنجره و درب نفر رو در داخل درب سکشنال که این قابلیت در کرکره برقی وجود ندارد .

محاسبه قیمت درب سکشنال زیر سقفی :

جهت محاسبه قیمت درب سکشنال باید موارد مختلفی مدنظر قرار گرفته شود از آن جمله :

 • اندازه ی درب که با توجه به مساحت مکان مورد نظر اندازه گیری می شود .
 • وزن ساندویج پنل

 

2 پاسخ
 1. محمود رضا زینعلی
  محمود رضا زینعلی گفته:

  با درود میخواستم بدونم امکان داره به صورت دستی برای درب انباری استفاده کنم
  اگه ممکن مقدار هزینش رو هم برام بفرستید
  ممنونم

  پاسخ
  • aceman
   aceman گفته:

   ضمن تشکر از جناب زینعلی عزیز، لطفا تماس بگیرید تا اطلاعات دقیق تری از شما گرفته بشه و راهنمایی بهتری داده بشه.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *