, , ,

بهترین تیغه کرکره برقی

قیمت تیغه کرکره برقی

 

تیغه کرکره برقی چیست؟

یکی از اجزا تشکیل دهنده کرکره برقی تیغه ی کرکره برقی می باشد که در هنگام باز شدن کرکره برقی تیغه ها رول می شوند و در هنگام بسته شدن کرکره تیغه ها از حالت رول خارج شده و به صورت یک تکه باز می شوند . تیغه ها براساس جنس به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند .

عوامل موثر در انتخاب تیغه کرکره برقی :

برای انتخاب تیغه مناسب برای کرکره برقی علاوه بر این که باید به جنس و نوع تیغه توجه شود بلکه باید به ابعاد درب کرکره نیز دقت کرد ؛ همچنین وزن کلی تیغه ها باید متناسب با نیرو و توان موتور انتخابی برای کرکره برقی باشد . اوصلا برای کرکره برقی های با عرض تقریبی ۷ متر و ارتفاع تقریبی ۶ متر به صورت استاندارد از تیغه کرکره برقی آلومینیومی استفاده می شود و برای کرکره برقی با مساحت بزرگتر از تیغه های با سایز ۱۰۰ که دارای دو پل داخلی می باشند استفاده می کنند .

بهترین برند تیغه کرکره برقی :

در حال حاضر بهترین برند تیغه کرکره برقی تیغه کرکره برقی آکسول می باشد که در بازار طرفداران خود را دارد . تیغه مارک و برند اکسول یکی از تیغه های کاربردی در کرکره برقی بوده و دارای گارانتی تعویض می باشد که خود نشان دهنده کیفیت بالای این تیغه می باشد .
تیغه کرکره برقی الما ، تیغه کرکره برقی آنادر ، تیغه کرکره برقی الوین ، تیغه آلتک ، تیغه جنرال ، تیغه آکوارل و تیغه آکرول از جمله برندهای دیگر موجود در بازار کرکره برقی می باشند .

نکات قبل از خرید تیغه کرکره برقی :

از مهمترین مواردی که در انتخاب تیغه کرکره برقی باید به آن توجه داشت علاوه بر کیفیت ، وزن ، مساحت درب ورودی ، موتور کرکره برقی و میزان تردد ، قیمت رقابتی جنس تولید شده با توجه به وزن و جنس آن بوده که در سرانه ساخت و یا کار یک مجموعه تجاری می تواند اثر گذار باشد .بدین منظور که مشتریان علاقه مند هستند تیغه کرکره برقیی را خریداری نمایند تا هم کیفیت آن بالا و قابل قبول باشد و هم کمترین هزینه را به مصرف کننده وارد نماید .

انواع کرکره برقی بر اساس نوع تیغه آن :

تیغه کرکره برقی گالوانیزه :

در دو نوع تک جداره و دوجداره تولید می شود که نوع دوجداره آن فوم دار می باشد و به تیغه کرکره برقی گالوانیزه فوم دار معروف می باشد و صدای کمتری نسبت به تیغه های آلومینیومی دارد .مقاومت و دوام تیغه های گالوانیزه به نسبت تیغه های آلومینیومی بسیار بیشتر بوده و عایق مناسب تری نسبت به نفوذ گرما و سرو صدا می باشند .

تیغه کرکره برقی پلی کربنات (شفاف) :

این تیغه ها ضد ضربه ، ضد گلوله ، ضد حریق و بسیار شکیل و زیبا بوده و در رنگهای گوناگون از جمله شیشه ای ، دودی ، مسی ، آبی و … ساخته می شوند . از تیغه های پلی کربنات در کرکره برقی های شیشه ای استفاده می شود که طلق مانند بوده و در طرح های متنوع در بازار وجود دارد . جنس این نوع از تیغه ها پلی کربنات می باشد و جهت استحکام بیشتر این تیغه ها در میان فواصل آن ها از لوله های فولادی یا آلومینیوم استفاده می شود که امنیت را دو چندان می کند. به علت خاصیت ضد شعله ور شدن پلی کربنات ، در مقابل آتش مقاومت بسیار بالایی دارد و از سرایت آتش جلوگیری می کند. تیغه های پلی کربنات خاصیت ضد اشعه ماوراء بنفش را نیز دارا می باشند.

تیغه آلومینیومی و انواع آن :

تیغه آلومینیومی کرکره برقی پرکاربردترین نوع تیغه ی کرکره برقی می باشد که به دلیل داشتن مقاومت بالا ، وزن سبک و به طبع آن نیاز به موتور کرکره برقی سبک تر ، بیشترین استفاده و خرید و فروش را در بازار کرکره برقی به خود اختصاص داده است .

۱٫تیغه آلومینیومی اکسترود

اکسترود ، نوعی تیغه آلومینیومی و متناسب با ساختمان های صنعتی ، سوله ها و مغازه ها است. استفاده از اکسترود در ساختمان های مسکونی توصیه نمی شود زیرا این نوع تیغه ها توخالی هستند و به راحتی صدا را منتقل می کنند. به همین دلیل بهتر است که از اکسترود به عنوان درب سوله و ساختمان های صنعتی استفاده شود و از کاربرد این نوع تیغه برای خانه خودداری کرد. رنگ اکسترود، ضدخش و وزن هر مترمربع از اکسترود حدود ۶ تا ۸ کیلوگرم است. ضمناً این نوع تیغه آلومینیومی در رنگ های بسیار متنوعی تولید می شوند.تیغه های دو جداره اکسترود به جهت استقامت بالا ، تمیز بودن و عدم روغن کاری کاربرد بیشتری نسبت به انواع دیگر دارند.

۲٫تیغه آلومینیومی پانچ دار

تیغه آلومینیومی پانچ دار نتیجه پانچ کردن تیغه های آلومینیومی تک جداره است . سایجاد سوراخ روی تیغه منجر به هدایت نور به داخل ساختمان می شود اما از آنجایی که تیغه های آلومینیومی پانچ دار تک جداره هستند؛ مقاومت پایینی دارند بنابراین بهتر است که این نوع تیغه ها را به صورت ترکیبی با اکسترودها مورد استفاده قرار داد تا هم نور وارد ساختمان شود و هم کرکره از مقاومت لازم برخوردار باشد . سوراخ های روی تیغه همانطور که نور را از خود عبور می دهند منجر به عبور گرد و خاک یا صدا نیز می شوند بنابراین بهتر است که این سوراخ ها را با استفاده از تلق شفاف پوشاند .

کرکره برقی با تیغه پانچ نوین پارس

کرکره برقی با تیغه پانچ

۳٫تیغه آلومینیومی فوم دار

برای ساخت تیغه آلومینیومی فوم دار ، داخل پروفیل آلومینیوم را با خمیر پلی اورتان پر می کنند و تیغه را درون کوره می گذارند تا در نهایت به صورت فومی شکل دیده شود . خمیری که درون پروفیل کرکره آلومینیومی تزریق می شود ؛ ضد حریق و ضد صدا است ؛ بنابراین در فضاهایی که خاصیت ضد حریق بودن یا ضد صدا بودن اهمیت دارد بهتر است که از تیغه آلومینیومی فوم دار استفاده کنید . ضمناً این نوع تیغه ها بسیار سبک بوده و به داخل دید ندارند . برای درب پارکینگ منازل مسکونی و به عنوان کرکره برقی پنجره نیز مناسب هستند . رنگ تیغه آلومینیومی فوم دار هم مانند رنگ اکسترود ضد خش است. تیغه های فوم دار در رنگ های متفاوتی تولید می شوند ؛ به گونه ای که با هر سلیقه و ساختمانی هماهنگ خواهند شد .

پروفیل آلومینیوم فوم دار به روش رول فرمینگ و توسط دستگاه رول فرم تولید می شود . مقاومت این پروفیل آلومینیوم بسیار بالا بوده و وزن آن در واحد متر مربع برابر ۶٫۲ کیلوگرم می باشد که این از برجسته ترین امتیازات پروفیل فومدار نسبت به تیعه آلومینیومی بدون فوم خواهد بود . این نوع پروفیل آلومینیوم فوم دار ضد خش بوده و مقاومت بالایی دارد.

۴٫ تیغه آلومینیومی بدون فوم :

در تیغه های آلومینیومی بدون فوم در مقطع داخلی تیغه ها فقط پلهای تیغه قرار دارند . که اکثر تیغه های آلومینیومی موجود در بازار ایران از نوع بدون فوم هستند.

تقسیم بندی تیغه های کرکره برقی آلومینیومی برحسب  شکل ظاهری و رنگ :

تیغه های تولیدی کرکره برقی از نظر شکلی به شکل های قوس دار ( یک رو قوس و دو رو قوس )، تخت و غضروفدار ، خط دار و یا بدون خط با عصایی و کشویی های گوناگون در بازار صنعتی مشاهده و یافت نمود .

در حال حاضر مشتریان می توانند تیغه آلومینیومی کرکره برقی را در رنگ های گوناگون اعم از آبی ، مشکی ، کرم ، سنگی ، سفید و … و طرح های مختلف نظیر تیغه کرکره برقی طرح چوب را به راحتی دریافت نمایند .

البته لازم به ذکر است که تیغه آلومینیومی کرکره برقی بعلت مقاومت بالا در برابر فرسایش و همچنین سبک بودن آن کاربری زیادی در صنعت کرکره برقی دارد . یکی از دلایل پرکاربردبودن نوع آلومینیومی کرکره های برقی این است که با توجه به سایز دهنه و کاربری کرکره ها در سایز های متنوع تولید می شود و تیغه کرکره برقی اصلی ترین جزء درگیر در باز و بسته شدن درب کرکره است.

تقسیم بندی تیغه های کرکره برقی آلومینیومی برحسب تعداد پل ها :

از لحاظ پل داخلی تیغه ها ، تیغه های آلومینیومی در انواع تیغه های تک پل ، دوپل ، سه پل ، چهار پل و پنچ پل تولید می شوند . نقش پل ها تقویت و استحکام تیغه ها در برابر فشار های وارده می باشد .

تقسیم بندی تیغه های کرکره برقی آلومینیومی برحسب اندازه و عرض های آن :

سایزهای تیغه کرکره متفاوت می باشد که بیشتر در ۳ سایز۴۰ ، ۶۰ ، ۸۰ و ۱۰۰ تولید می شود. نمونه های آن شامل تیغه شصت آلومینیوم ، تیغه هشتاد آلومینیوم دوبل ، تیغه صد آلومینیومی اکسول ، تیغه هشتاد آلومینیومی آکسول با غضروف سه سانتی ،تیغه طرح چوب هشتاد دوبل آکسول ، تیغه رنگی هشتاد دوبل ، تیغه شصت فوم دار آکسول ،تیغه هشتاد فوم دار آکسول و تیغه صد فوم دار آکسول .

تقسیم بندی تیغه های کرکره برقی آلومینیومی برحسب شرایط و موارد استفاده :

  1. تیغه کرکره برقی با عرض ۴۰ میلی متر قابل استفاده در مصارف صنعتی
  2. تیغه کرکره برقی با عرض ۶۰ میلی متر قابل استفاده در مصارف خانگی و فروشگاهی
  3. تیغه کرکره برقی با عرض ۶۰ و ۸۰ میلی متر قابل استفاده در مصارف فروشگاهی و صنعتی
  4. تیغه کرکره برقی با عرض ۸۰ و ۱۰۰ میلی متر قابل استفاده در مصارف امنیتی بالا

تیغه کرکره برقی آکرول :

یکی از قدیمی ترین و بهترین تیغه ها موجود در بازار می باشد که جنس آن تیغه آلومینیوم دوجداره قوس دار ۸۰ با رنگ الکترواستاتیک است که در دو نوع تک پل و دوپل چهار پل و تیغه اکرول ده سانت در بازار عرضه می شود .نوع تک پل آن وزن بیشتری دارد . کیفیت بالا و ضخامت و سختی زیاد آن باعث شده که بعد از نصب صحیحی و استاندارد هیچ گونه سروصدایی هنگام باز و بسته شدن کرکره احساس نشود . قیمت تیغه کرکره برقی اکرول با توجه به مساحت دهنه ، نوع موتور و سایر متعلقات متفاوت است .

تیغه رول گیتر :

این تیغه ها علاوه بر زیبایی جهت حفظ امنیت ورودی و خروجی محل و جلوگیری از سرقت مورد استفاده قرار می گیرد . این تیغه ها از مفتول های فولادی آبکاری شده و با روکش آلومینیومی بوده که امکان برش درب را از بین برده و بدین ترتیب سطح مقاومت درب را بالا می برد . با وجود قرقره هایی در انتهای تیغه ها که داخل ریل های فولادی قفل می شود با ضربه های شدید نیز از ریل خارج نمی شوند ، اما داشتن وزن بالا و به ناچار استفاده از موتور های قوی از معایب این نوع از تیغه ها محسوب می شود .

انواع تیغه هایی که می توان در کرکره رول گیتر استفاده شود ، تیغه های آلومینیومی دوجداره فوم دار و بدون فوم ، تیغه های آلومینیومی تک جداره پانچ دار و ساده ، تیغه های گالوانیزه تک جداره ساده و پانچ دار و مشبک ، تیغه های پلی کربنات و ضدسرقت را می توان نام برد . تیغه رول گیتر از مفتول های فولادی با روکش آلومینیوم ساخته می شود. تیغه رول گیتر ضد برش است و تحت ضربات شدید نیز از هم گسسته نمی شود؛ به همین دلیل به تیغه رول گیتر، تیغه امنیتی هم گفته می شود. از این نوع تیغه به عنوان درب طلا فروشی و ساختمان های تجاری در درب های کرکره برقی رول گیتر استفاده می شود.

کرکره ضدسرقت رول گیتر نسبت به کرکره برقی های دیگر از امنیت بسیاری برخوردار بوده و برای کسانی که نمی خواهند کرکره های قدیمی خود را تعویض کنند گزینه بسیار مناسبی می باشد .

کرکره برقی رول گیتر مغازه

کرکره برقی رول گیتر

تیغه کرکره برقی فولادی :

تیغه های فولادی کرکره برقی به صورت تک جداره با ضخامت بالا تولید می شوند لذا استحکام و مقاومت بسیار بالایی در مقابل ضربه دارند و در مکان هایی که نیاز به امنیت بالا است به عنوان درب ضد سرقت می توان از این نوع تیغه استفاده کرد. تیغه های فولادی نیز دارای تنوع رنگ بالا می باشند .

تیغه انتهایی کرکره برقی چیست؟

آخرین تیغه ای که در کرکره برقی وجود دارد تیغه انتهایی کرکره برقی نام دارد که برخلاف تیغه های بالایی که قوس مشخصی دارند صاف و بدون قوس بوده و شکل مکعب مستطیل دارد که علت نداشتن قوس و صاف بودن تیغه انتهایی جهت انطباق کامل تیغه کرکره برقی آن با زمین است .

مزایای تیغه های کرکره برقی نوین پارس :

  • با توجه به اینکه تیغه کرکره برقی در شرکت نوین پارس به صورت اختصاصی تهیه و تولید می شود به همین دلیل جهت از دست ندادن بازار رقابتی خود مراحل کنترل کیفیت تماما و با دقت بر روی تیغه های تولید شده رعایت می شود .
  • همواره از مواد اولیه با کیفیت و استاندارد در این تیغه استفاده می شود و مدرن ترین و به روز ترین دستگاه های موجود امکان تولید انبوه این تیغه را زیر نظر متخصصین مجرب فراهم نموده است . تیغه تولید شده قبل از ارسال به بازار همواره تست و چک شده و کنترل کیفیت کارخانه پس از تایید آن را به بازار ارائه می دهد .
  • این تیغه ها در انواع وزن و بنا به مورد استفاده افراد و بودجه های موجود متقاضیان جهت استفاده در کرکره های برقی تولید می شود و امکان تولید انواع مدل ها و طرح ها مطابق خواست و سلیقه مشتری در انواع بیش از بیست مدل قابل ارائه می باشد.
  • ارائه خدمات و وجود نمایندگی های فعال در سرتاسر کشور و میهن عزیزمان این اطمینان را به مشتریان استانهای کشور می دهد که بدون هیچ نگرانی از این تیغه کرکره برقی استفاده نمایند .
  • رنگ تیغه های تولیدی نوین پارس رنگ الکترواستاتیک ( سفید ، کرم ، قرمز ، آبی ، مشکی ، قهوه ای ، نارنجی ، زرشکی ، زرد ، سبز ، سورمه ای ، نقره ای ) در انواع طرح های چوب ، سنگ ، راش و همچنین رنگ های سفارشی مشتری می باشد .

در قسمت موتور کرکره برقی اطلاعات لازم در مورد انواع موتورها و همچنین مشخصات و برندهای معروف آن ها ارائه شده است که می تواند جهت خرید موتور کرکره و یا خرید کرکره برقی مفید باشد .

برای مشاوره  و کسب اطلاعات بیشتر ، استعلام قیمت تیغه کرکره برقی و تعمیر ریل و تیغه کرکره برقی خرید تیغه ی یک پل و دو پل کرکره برقی می توانید با شماره های ۲۲۰۰۰۸۳۰-۰۲۱ و ۰۲۱۲۲۶۱۱۵۷۵ تماس بگیرید.

همواره میتوانید با شماره تلفن ۲۲۰۰۰۸۳۰-۰۲۱ تماس گرفته و در ارتباط با قیمت کرکره برقی نوین پارس و تیغه کرکره برقی و موتورهای کرکره برقی و همچنین تولیدات دیگر نوین پارس شامل راهبند ، راهبند اتوماتیک ، زومر ، درب پارکینگ زومر ، درب اتوماتیک ، درب شیشه ای اتوماتیک مشاوره اخذ نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *