کرکره برقی

پروفیل کرکره آلومینیوم

پروفیل کرکره آلومینیوم

کرکره برقی آلومینیومی

از خصوصیات کرکره برقی آلومینیومی مقاومت بسیار بالای آنها در برابر ضربات و قدرت تحمل حرارت بالا می باشد نمای زیبای کرکره برقی آلومینیومی باعث استفاده از این کرکره ها در فضای درب پارکینگ منازل و یا گاراژها و نیز برخی از فروشگا ه ها می شود. تفاوت اصلی تیغه های آلومینیومی کرکره برقی ابتدا وزن تیغه و میزان آلومینیوم استفاده شده در هر متر مربع می باشد دومین دلیل این تفاوت درصد استفاده از آلومینیوم بازیافتی نسبت به بیلت استاندارد و فابریک آلومینیوم می باشد، که دراین خصوص قطعا همگان می دانند آلومینیوم بازیافتی و یا آلومینیوم استاندارد تفاوتهای زیادی با یکدیگر دارند و سومین دلیل تفاوت اصلی تیغه های آلومینیومی کرکره برقی برند کارخانه سازنده آن می باشد که کیفیت تولید هر مرکز و کارخانه تولیدی قطعا با توجه به تجهیزات و تکنولوژی بکار رفته در آن کارگاه با موارد مشابه بسیار فرق می کند.

باید توجه داشت که تیغه کرکره آلومینیومی یکی از پرمصرف ترین تیغه های کرکره در بازار امروزی می باشد . که بنا به تقاضای مشتری و موقعیت نصب می تواند متفاوت باشد . امروزه مصرف این تیغه از مدلهای دیگر بسیار بیشتر است و دارای رنگ بندی  های  مختلف می باشد .

زیبایی ، امنیت ،استحکام و سختی بالا و استفاده از بهترین مواد اولیه وارداتی و درجه یک با کیفیت مناسب ، مونتاژ و بسته بندی همچنین نظارت در کلیه مراحل توسط واحد کنترل کیفی همگی در مجموعه پارس نوین به شدت زیر ذره بین این مجموعه قرار دارد .

در ایران تیغه آلومینیومی کرکره برقی در سایز های ۴،  ۶ ، ٨ و ١٠ سانتی‌ متر تولید می‌شود. همچنین این نوع تیغه ها از نظر شکل ظاهری در  طرح‌هایی مانند  قوس دار ، تخت ، غضروف دار ، خط دار و بدون خط با عصایی و کشویی‌های مختلف در بازار کرکره برقی موجود هستند . علاوه بر آن شما در انتخاب رنگ کرکره برقی با تیغه آلومینیومی محدودیت آن‌ چنانی نیز ندارید. تیغه آلومینیومی کرکره برقی در رنگ های مختلفی از قبیل سفید ، کرم ، مشکی ، قرمز ، آبی ، سنگی و طرح های مختلف چوبی تولید می‌شوند . تیغه کرکره برقی آلومینیومی دارای جداره داخلی تک (تک پل ) و دو جداره (دوپل) می باشند که نوع دو پل آن نسبت به تک پل دارای مقاومت بالاتری می باشد . سایزهای تیغه های آلومینیومی موجود دربازار در سه سایز شصت و هشتاد و صد تولید می شود که ظاهرا سایز هشتاد آن بیشترین تقاضا دارد .

لازم به ذکر است که تیغه آلومینیومی کرکره برقی به علت مقاومت در برابر فرسایش و سبکی، یکی از پرکاربرد ترین و بهترین تیغه کرکره برقی های بازار است.

در این مقاله قصد داریم در مورد پروفیل کرکره آلومینیوم صحبت کنیم؛ بنابراین اگر مایلید که اطلاعاتی در مورد پروفیل کرکره آلومینیوم کسب کنید با ما همراه شوید. اگر برای خرید کرکره برقی به بازار سر بزنید متوجه خواهید شد که این روزها کرکره های برقی در رنگ ها، مدل ها و ابعاد متنوعی تولید و عرضه می شوند. تنوع ظاهری کرکره ها به شما اجازه می دهد که محصولی هماهنگ با نمای ساختمان خود بخرید. اما علاوه بر نمای ظاهری کرکره ، هنگام خرید باید به توان موتور کرکره و مقاومت تیغه های به کار برده شده نیز توجه کنید. 

در ساخت تیغه های کرکره از مواد مختلفی مانند آلومینیوم ، گالوانیزه ، پلی کربنات و… استفاده می شود که هرکدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. همانطور که در ابتدا هم بیان کردیم؛ موضوع اصلی بحث ما پروفیل کرکره آلومینیوم است.

آلومینیوم یکی از فلزات کم قدمت اما پرمصرف است؛ به گونه ای که به عنوان دومین فلز پرمصرف جهان شناخته می شود. آلومینیوم یکی از مواد پرکاربرد در ساخت کرکره های برقی نیز بشمار می رود؛ ضمناً پروفیل کرکره آلومینیومی در بازار نیز از طرفداران زیادی برخوردار است.

تیغه هایی که با استفاده از پروفیل کرکره آلومینیوم ساخته می شوند در اشکال متنوعی مانند اکسترود ، پانچ دار و فوم دار تولید و عرضه می گردند. تولید پروفیل کرکره آلومینیوم در اشکال مختلف، مزایا و معایبی متفاوتی به وجود می آورد که در ادامه به بعضی از آنها اشاره می کنیم.

تیغه های آلومینیوم و گالوانیزه کرکره برقی از لحاظ شکل و نمای ظاهری تقریبا شبیه هم هستند. با این تفاوت که قطر تیغه های آلومینیوم حدودا بین 1 تا 1.2 میلی متر می باشد در صورتی که قطر ورق گالوانیزه نهایتا 0.4 میلیمتر است و از له شدن تیغه ها جلوگیری شود مابین تیغه ها فوم تزریق می گردد که بدون هیچگونه برتری و امتیاز امنیتی تنها وزن تیغه بالا می رود. و مشکل دیگر تیغه های گالوانیزه فوم دار قسمت عصایی بالای تیغه است که زائده برآمده بر اثر جفت کردن ورق زیر روی تیغه به وجود می آید که باعث ایجاد مشکلاتی از قبیل نامنظم بودن حرکت تیغه ها، سرو صدای تیغه در هنگام بالا و پایین رفتن و همچنین در برخی موارد شکستن عصایی تیغه ها بر اثر بالا و پایین رفتن کرکره برقی  می باشد.

و اما مزیت دیگری که تیغه های آلومینیوم کرکره برقی نسبت به تیغه های گالوانیزه دارند ، این است که  تیغه های آلومینیوم حداقل دارای یک پل وسط ما بین تیغه و در بعضی ابعاد دارای دو پل وسط ما بین تیغه ها می باشد .

تیغه آلومینیومی اکسترود

اکسترود، نوعی تیغه آلومینیومی و متناسب با ساختمان های صنعتی، سوله ها و مغازه ها است. استفاده از اکسترود در ساختمان های مسکونی توصیه نمی شود زیرا این نوع تیغه ها توخالی هستند و به راحتی صدا را منتقل می کنند. به همین دلیل بهتر است که از اکسترود به عنوان درب سوله و ساختمان های صنعتی استفاده شود و از کاربرد این نوع تیغه برای خانه خودداری کرد. رنگ اکسترود، ضدخش و وزن هر مترمربع از اکسترود حدود ۶ تا ۸ کیلوگرم است. ضمناً این نوع تیغه آلومینیومی در رنگ های بسیار متنوعی تولید می شوند.

تیغه آلومینیومی پانچ دار

تیغه آلومینیومی پانچ دار نتیجه پانچ کردن اکسترود است. ایجاد سوراخ روی تیغه منجر به هدایت نور به داخل ساختمان می شود اما از آنجایی که تیغه های آلومینیومی پانچ دار تک جداره هستند؛  مقاومت پایینی دارند بنابراین بهتر است که این نوع تیغه ها را به صورت ترکیبی با اکسترودها مورداستفاده قرار داد تا هم نور وارد ساختمان شود و هم کرکره از مقاومت لازم برخوردار باشد. سوراخ های روی تیغه همانطور که نور را از خود عبور می دهند منجر به عبور گرد و خاک یا صدا نیز می شوند بنابراین بهتر است که این سوراخ ها را با استفاده از تلق شفاف پوشاند.

تیغه آلومینیومی فوم دار

برای ساخت تیغه آلومینیومی فوم دار، داخل پروفیل آلومینیوم را با خمیر پلی اورتان پر می کنند و تیغه را درون کوره می گذارند تا در نهایت به صورت فومی شکل دیده شود. خمیری که درون پروفیل کرکره آلومینیومی تزریق می شود؛ ضد حریق و ضد صدا است؛ بنابراین در فضاهایی که خاصیت ضد حریق بودن یا ضد صدا بودن اهمیت دارد بهتر است که از تیغه آلومینیومی فوم دار استفاده کنید. ضمناً این نوع تیغه برای درب پارکینگ منازل مسکونی و پشت پنجره نیز مناسب هستند. رنگ تیغه آلومینیومی فوم دار هم مانند رنگ اکسترود ضد خش است. تیغه های فوم دار در رنگ های متفاوتی تولید می شوند؛ به گونه ای که با هر سلیقه و ساختمانی هماهنگ خواهند شد.

اما جدای از اینکه پروفیل کرکره آلومینیوم در چه شکلی عرضه شود؛ مزایای مختلفی را به ارمغان می آورد. به عنوان مثال مقاومت بالای فلز آلومینیوم در برابر شرایط محیطی باعث می شود که درب پارکینگ یا مغازه شما تا سالیان سال نو به نظر برسد.

همچنین چون این نوع کرکر ه ها به راحتی بالا و پایین می شوند؛ می توانید به راحتی باز و بسته بودن راه های خروجی ساختمان را کنترل کنید و به نوعی امنیت را در ساختمان برقرار نمایید. ضمناً باز و بسته کردن سریع این درب های اتوماتیک به شما کمک می کند که در صورت تغییر ناگهانی شرایط جوی سریعاً درب های ساختمان را ببندید.

استفاده از کرکره هایی که با پروفیل کرکره آلومینیومی ساخته شده اند به افزایش ایمنی ساختمان نیز کمک می کند چون همانطور که گفتیم این نوع درب ها از مقاومت بالایی برخوردار هستند.

علاوه بر موارد مذکور، استفاده از کرکره های آلومینیومی به عنوان درب مغازه یا فروشگاه به شما اجازه می دهد که در هر ساعتی از روز که احساس خستگی کردید؛ به راحتی کرکره را پایین داده و با ایجاد فضایی کم نور و آرام، استراحت کوتاهی داشته باشید.

تیغه های کرکره برقی آلومینیومی شرکت نوین پارس از مواد اولیه ای ساخته شده است که در آن از آلومینیوم بلیت  (6063) کارخانه های شناخته شده ای مانند دو بال امارات یا ایرالکو اراک استفاده می شود . و به هیچ عنوان در انواع تیغه های این شرکت از مواد آلومینیومی ضایعاتی استفاده نمی گردد.

تیغه های شرکت کرکره برقی ما دارای 5 سال گارانتی رنگ ازقبیل ریختن رنگ تغییر رنگ و غیره می باشد.

تیغه های آلومینیوم شرکت نوین پارس از وزن استانداردی برخوردار هستند که وزن آن حدودا بین 7.5 الی 8.5 کیلوگرم است که بعضی از تیغه های موجود در بازاربدلیل این که با قیمت مناسب تری عرضه  می گردند  وزن های کمتری نسبت به این تیغه ها دارند که به همان نسبت مقاومت , استحکام و ایمنی کمتری نسبت به تیغه های استاندارد دارند و تیغه های  وزن های بالاتر علاوه بر ایجاد فشار بر روی موتور کرکره برقی معمولا از مواد ضایعات آلومینیوم جهت ساخت تیغه ها استفاده می گردند .

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *