پروفیل کرکره آلومینیوم

پروفیل کرکره آلومینیوم

در این مقاله قصد داریم در مورد پروفیل کرکره آلومینیوم صحبت کنیم؛ بنابراین اگر مایلید که اطلاعاتی در مورد پروفیل کرکره آلومینیومی کسب کنید با ما همراه شوید. اگر برای خرید کرکره برقی به بازار سر بزنید متوجه خواهید شد که این روزها کرکره های برقی در رنگ ها، مدل ها و ابعاد متنوعی تولید و عرضه می شوند. تنوع ظاهری کرکره ها به شما اجازه می دهد که محصولی هماهنگ با نمای ساختمان خود بخرید. اما علاوه بر نمای ظاهری کرکره ، هنگام خرید باید به توان موتور کرکره و مقاومت تیغه های به کار برده شده نیز توجه کنید. 

در ساخت تیغه های کرکره از مواد مختلفی مانند آلومینیوم، گالوانیزه، پلی کربنات و… استفاده می شود که هرکدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. همانطور که در ابتدا هم بیان کردیم؛ موضوع اصلی بحث ما پروفیل کرکره آلومینیومی است.

آلومینیوم یکی از فلزات کم قدمت اما پرمصرف است؛ به گونه ای که به عنوان دومین فلز پرمصرف جهان شناخته می شود. آلومینیوم یکی از مواد پرکاربرد در ساخت کرکره های برقی نیز بشمار می رود؛ ضمناً پروفیل کرکره آلومینیومی در بازار نیز از طرفداران زیادی برخوردار است.

تیغه هایی که با استفاده از پروفیل کرکره آلومینیوم ساخته می شوند در اشکال متنوعی مانند اکسترود، پانچ دار و فوم دار تولید و عرضه می گردند. تولید پروفیل کرکره آلومینیومی در اشکال مختلف، مزایا و معایبی متفاوتی به وجود می آورد که در ادامه به بعضی از آنها اشاره می کنیم.

تیغه آلومینیومی اکسترود

اکسترود، نوعی تیغه آلومینیومی و متناسب با ساختمان های صنعتی، سوله ها و مغازه ها است. استفاده از اکسترود در ساختمان های مسکونی توصیه نمی شود زیرا این نوع تیغه ها توخالی هستند و به راحتی صدا را منتقل می کنند. رنگ اکسترود، ضدخش و وزن هر مترمربع از اکسترود حدود ۶ تا ۸ کیلوگرم است. ضمناً این نوع تیغه آلومینیومی در رنگ های بسیار متنوعی تولید می شوند.

تیغه آلومینیومی پانچ دار

تیغه آلومینیومی پانچ دار نتیجه پانچ کردن اکسترود است. ایجاد سوراخ روی تیغه منجر به هدایت نور به داخل ساختمان می شود اما از آنجایی که تیغه های آلومینیومی پانچ دار تک جداره هستند؛  مقاومت پایینی دارند بنابراین بهتر است که این نوع تیغه ها را به صورت ترکیبی با اکسترودها مورداستفاده قرار داد تا هم نور وارد ساختمان شود و هم کرکره از مقاومت لازم برخوردار باشد. سوراخ های روی تیغه همانطور که نور را از خود عبور می دهند منجر به عبور گرد و خاک یا صدا نیز می شوند بنابراین بهتر است که این سوراخ ها را با استفاده از تلق شفاف پوشاند.

تیغه آلومینیومی فوم دار

برای ساخت تیغه آلومینیومی فوم دار، داخل پروفیل آلومینیوم را با خمیر پلی اورتان پر می کنند و تیغه را درون کوره می گذارند تا در نهایت به صورت فومی شکل دیده شود. خمیری که درون پروفیل کرکره آلومینیومی تزریق می شود؛ ضد حریق و ضد صدا است؛ بنابراین در فضاهایی که خاصیت ضد حریق بودن یا ضد صدا بودن اهمیت دارد بهتر است که از تیغه آلومینیومی فوم دار استفاده کنید. ضمناً این نوع تیغه برای درب پارکینگ منازل مسکونی و پشت پنجره نیز مناسب هستند. رنگ تیغه آلومینیومی فوم دار هم مانند رنگ اکسترود ضد خش است. تیغه های فوم دار در رنگ های متفاوتی تولید می شوند؛ به گونه ای که با هر سلیقه و ساختمانی هماهنگ خواهند شد.

اما جدای از اینکه پروفیل کرکره آلومینیومی در چه شکلی عرضه شود؛ مزایای مختلفی را به ارمغان می آورد. به عنوان مثال مقاومت بالای فلز آلومینیوم در برابر شرایط محیطی باعث می شود که درب پارکینگ یا مغازه شما تا سالیان سال نو به نظر برسد.

همچنین چون این نوع کرکر ه ها به راحتی بالا و پایین می شوند؛ می توانید به راحتی باز و بسته بودن راه های خروجی ساختمان را کنترل کنید و به نوعی امنیت را در ساختمان برقرار نمایید. ضمناً باز و بسته کردن سریع این درب های اتوماتیک به شما کمک می کند که در صورت تغییر ناگهانی شرایط جوی سریعاً درب های ساختمان را ببندید.

استفاده از کرکره هایی که با پروفیل کرکره آلومینیومی ساخته شده اند به افزایش ایمنی ساختمان نیز کمک می کند چون همانطور که گفتیم این نوع درب ها از مقاومت بالایی برخوردار هستند.

علاوه بر موارد مذکور، استفاده از کرکره های آلومینیومی به عنوان درب مغازه یا فروشگاه به شما اجازه می دهد که در هر ساعتی از روز که احساس خستگی کردید؛ به راحتی کرکره را پایین داده و با ایجاد فضایی کم نور و آرام، استراحت کوتاهی داشته باشید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *